Dnes:28°C

Zítra:28°C

Čtvrtek 13.8. Alena
Menu

Soutěž mladých zoologů 2019 zná své vítěze!

Soutěž mladých zoologů 2019 zná své vítěze!

foto: ZOO Ostrava

25. 11. 2019 - 10:00

Co je to zejk, čím se hlavně živí včelojed, kdo je největším dravcem Jižní Ameriky nebo které druhy evropských sov pomáhá chránit ostravská zoologická zahrada v rámci tzv. repatriačních projektů? Na tyto a další otázky týkající se dravců, sov a sokolů odpovídali během sobotního dopoledne žáci moravskoslezských škol  ve výukovém centru zoo, kde se uskutečnilo finále Soutěže mladých zoologů 2019.

Soutěž, kterou Zoo Ostrava organizuje ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už více než 45 let, se dlouhodobě těší velkému zájmu žáků i učitelů. Letos se do ní přihlásilo přes 1800 dětí z 99 škol z celého Moravskoslezského kraje. Ze základního kola, které proběhlo v týdnu od 11. do 15. listopadu, vzešlo deset družstev mladší kategorie (6.-7. třídy plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a kvůli shodnému počtu bodů mimořádně dvanáct družstev starší kategorie (8.-9. třídy plus odpovídající ročníky víceletých gymnázií), které poměřily své síly, resp. znalosti v sobotu 23. listopadu ve výukovém centru zoo. Vítězi obou kategorií se stala družstva ze Základní školy Mařádkova v Opavě. Gratulujeme!

Výsledky I. kategorie:
1. družstvo „Bez jména“ ze ZŠ Mařádkova, Opava
2. družstvo „5zoologů“ ze ZŠ Mařádkova, Opava
3. družstvo „Super lamy“ ze ZŠ Suchdol nad Odrou


Výsledky II. kategorie:
1. družstvo „Velká pětka“ ze ZŠ Mařádkova, Opava
2. družstvo „Kulíšci“ ze ZŠ Suchdol nad Odrou
3. družstvo „Ultimátní svaz bojovníků za medovník“ z Gymnázia Olgy Havlové, Ostrava-Poruba

Mimo soutěž vyhodnotili pracovníci výukového centra zoo i nejoriginálnější název finálového družstva. V I. kategorii zaujal tým s názvem „Karančata z Opavy“ a ve II. pak „Ultimátní svaz bojovníků za medovník“.

Realizaci soutěže podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR a Moravskoslezský kraj.

0 komentářů

Další články