Dnes:13°C

Zítra:14°C

Pátek 25.9. Zlata
Menu

Identita Ostraváka Tsyp Rázovitý: Milován, nebo nenáviděn. A nic mezi tím

Tsyp Rázovitý: Milován, nebo nenáviděn. A nic mezi tím

foto: Ostravan.cz

21. 02. 2020 - 07:20

Většina z vás si nejspíš všimla, že na sociálních sítích, v místech, která se týkají Ostravy, se začal objevovat kdosi, kdo si říká Tsyp Rázovitý. Velmi rychle si svým stylem vytvořil pevnou pozici na scéně. S tím, jak rostlo povědomí o něm, začala se vůči němu rozdělovat společnost na dvě skupiny. Dneska už je to tak, že jedni Tsypa milují a druzí nenávidí. Nic mezi neexistuje. My pro vás s tímto ostravským úkazem máme exkluzivní rozhovor.

Kdy vznikl Tsyp?
Tuž Tsyp vznikl jako taka sranda v pajzlu při piti tekute masti po vychazce na radnici s robou. Furt sem uvažoval jak zrobit, aby ostravaci byli vic pozitivni a tu ta myšlenka ku mě přivalila jak lokalka ku Karolině. Rozhodnuti netrvalo ani minutu a zrodil se Tsyp.
Tsyp Rázovitý byla celkem jasna volba, bo to vystihuje jak kraj co miluju, tak moju rodinu, tak celkovy nazor. Tata faral a tak sem šel chvilu v jeho stopach, i dyž haviř, tuž na štajgra to furt nemělo, k temu to symbolizuje aj to že ani my mladi nezme úplně pohlupavi a umime si dupnut!
Snažíš se Tsypem udržovat v Ostravácích povědomí o jejich minulosti, nářečí?
To je prvni jakysi ukol Tsypa, druhy ukol je otočit přemyšlani někerych v to, že žiju v městě, kaj sice haviřina pomalu pada, ale kultura a šecko ostatni funguje jak ma a že možu byt radi, jak fajně to tu funguje. Řekl bych že Tsyp spiše čumi dopředu.
Tady odpovím s dovolením normálně česky, aby si početli i ti co mě rádi nemají. Lhal bych kdybych neřekl že ze začátku mě to trápilo, ale naučil jsem se s tím nějak pracovat a slovně si s nimi například v komentářích i hrát. A co se týče kladných recenzí, jsem za ně neskutečně šťastný a ženě mě to dál pokračovat v tom co dělám. Pořád si myslím že to má smysl.

2 komentáře

Jiří Martínek 21.02.2020, 21:48

Lež

A mi je úplně volný, což je mezi tím, a tedy je nadpis článku lživý a zavádějící.

Marie 27.02.2020, 09:22

Projev zájmu

Volný? Tak proč ho čtete a soudíte, proč se k němu vůbec vyjadřujete. To už je přece projev zájmu. A že nemáte vyhraněný názor není jeho chyba.

Další články