Dnes:16°C

Zítra:22°C

Středa 23.9. Berta
Menu

Petr u týmu skončil Hokejové Vítkovice mění trenéry

Hokejové Vítkovice mění trenéry

foto: hc-vitkovice.cz

07. 12. 2019 - 20:08

Debakl 1:9 v Karlových Varech nezůstal v HC Vítkovice bez odezvy. Majitel klubu odvolal dosavadní trenérskou dvojici a omluvil se fanouškům i všem příznivcům za takové přestavení. Uvedl to klubový web.

„Šéf HC Vítkovice Ridera Aleš Pavlík reagoval na šestizápasovou šňůru porážek a páteční debakl 1:9 v Karlových Varech odvoláním dosavadní trenérské dvojice Jakub Petr – Pavel Trnka. A-mužstvo nyní povede dočasné duo Mojmír Trličík – Rostislav Klesla. Debakl 1:9 v Karlových Varech, šest porážek v řadě, donutily šéfa HC VÍTKOVICE RIDERA Aleše Pavlíka k radikálnímu řezu v A-mužstvu už před koncem tohoto víkendu. Konkrétně k odvolání dosavadní trenérské dvojice Jakub Petr – Pavel Trnka. O tomto víkendu čeká vítkovické mužstvo ještě nedělní duel na ledě Mountfieldu HK. S ohledem na něj i na fakt, že tým zůstává v Čechách a po sobotním dopoledním tréninku v Karlových Varech zamíří do Hradce Králové, povede jej v posledním utkání před prosincovou reprezentační přestávkou dočasné trenérské duo Mojmír Trličík – Rostislav Klesla. Další kroky, ať už v otázce trenérské složení, či další novinky a změny, oznámí klub v průběhu nejbližších dní,“ uvedl klub na svém webu.

Vyjádření šéfa HC Vítkovice Ridera Aleše Pavlíka

„Za sebe osobně a za celou organizaci HC VÍTKOVICE RIDERA prosím všechny fanoušky, partnery, sponzory a vůbec všechny příznivce a ty, kterým záleží na vítkovickém hokeji, aby přijali mou hlubokou omluvu za to, co se dnes odehrálo na ledě v Karlových Varech. Hráči a trenéři měli tento víkend na to, aby dokázali, že si vítkovický dres a svou pozici zaslouží a ukázali, jak dokáží bojovat za Vítkovice. Bohužel výsledek jsme viděli sami. Jsem rozhořčený. A jsem také naprosto zklamaný, při vědomí, kolik úsilí, energie a peněz do toho vkládám já a další privátní partneři a sponzoři, abychom společně zachránili Vítkovice a zachránili pro Ostravu extraligový hokej. Pak všichni vidíme zápas, jako byl ten v Karlových Varech… Takto se za Vítkovice a o extraligové bytí nebojuje, v žádném případě. Proto jsem nucen, navzdory mému předchozímu vyjádření z tohoto týdne, přistoupit k radikálním řezům už nyní. Ještě před nedělním zápasem v Hradci Králové. Hráči za výkon v utkání ve Varech obdrží trest v podobě interní klubové pokuty. Trenérskou otázku momentálně velmi aktivně řeším rovněž a o jejím definitivním řešení bude v nejbližších hodinách rozhodnuto. V každém případě bude v Hradci Králové vést tým nová trenérská dvojice a je jen otázkou, zda se bude jednat o nové duo, které bylo v případě potřeby připraveno převzít tým od následujícího úterý, nebo zda to bude přechodná dvojice z rezerv klubu jen pro toto nedělní utkání. Ještě jednou se hluboce omlouvám všem vítkovickým příznivcům.“

Vítkovice jsou po 25. kole v extralize předposlední, získaly 27 bodů.

0 komentářů

Další články