Dnes:-3°C

Zítra:-3°C

Sobota 22.1. Slavomír
Menu

Změny v kádru Karviná zahájila přípravu soustředěním

Karviná zahájila přípravu soustředěním

17. 06. 2019 - 21:29

Karvinský tým se krátce před desátou ranní sešel v kabině. Před obědem už seděl v autobuse směr polská Ustroń, kde proběhne soustředění. Výprava čítá celkem 24 jmen.

Do šatny na Městském stadionu v Karviné-Ráji dorazili s výjimkou Lukáše Budínského všichni hráči, kteři jsou v MFK pod smlouvou. Ovšem s týmem se už nepřipravují Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević, Benjamin Čolić, Bojan Letić, Martin Berkovec, Michal Faško a Tomáš Wágner. Naopak se vrátili hráči z hostování – Luboš Tusjak a Tomáš Weber.

Na testy trenéři pozvali šestici Libor Hrdlička (brankář), Pavol Ilko (obránce), Samir Benamar (záložník), Roman Holiš (záložník), Michal Petráň (útočník), Artěm Vystavnij (útočník). „Na Benamara a Vystavnije jsem dostal tip od svých bývalých svěřenců, kteří jsou už dnes trenéři. Oba tu budou na testy. Stejně tak je to v případě dalších nových tváří,“ informoval trenér MFK Karviná František Straka.

Do přípravy se prozatím nezapojili Eric Ramirez, Ondřej Lingr a zranění Jan Moravec, Pavel Dreksa a Adriel Ba Loua. „Ramirez s Lingrem za námi dorazí uprostřed týdne. U Moravce a Dreksy je to horší, ti jsou zranění a určitě nestihnou začátek soutěže. Ba Loua dopoledne přišel, ale má problémy s třísly, proto ho na soustředění nebereme. Musí se dát do pořádku,“ podotkl Straka.

 O půl čtvrté odpoledne začal na krásně připraveném pažitu v Ustroni úvodní trénink, kterého se za tropického počasí zúčastnili všichni hráči, kteří do Polska odcestovali. „Příprava není dlouhá. Musíme všechno skloubit, to znamená fyzičku i herní věci. Máme nového člena realizačního týmu. Místo Marka Chrobáka bude novým kondičním trenérem Petr Horák. V minulosti spolupracoval třeba s reprezentačním trenérem Šilhavým. Vyzařuje z něj elán, je to dobrý kluk,“ řekl František Straka.

Program dalších dnů? Kromě tréninků na zeleném pažitu také posilovna a cykloturistika po polských Beskydech. V pátek se Karvinští vrací a v sobotu je čeká vrchol týdne v podobě přípravného utkání s Žilinou.

Nominace na soustředění
BRANKÁŘI: Ciupa, Hrdlička, Pastornický
OBRÁNCI: Dramé, Ilko, Krivák, Putyera, Rundić, Tusjak,
ZÁLOŽNÍCI: Benamar, Bukata, Fokaidis, Galuška, Guba, Holiš, Lingr (ve středu) Puchel, Smrž, Wala, Weber
ÚTOČNÍCI: Petráň, Ramirez (ve středu), Vystavnij, Vlachovský

Přišli (zkouška)
Libor Hrdlička (brankář)
Michal Petráň (útočník)
Pavol Ilko (obránce)
Roman Holiš (záložník)
Artěm Vystavnij (útočník)
Samir Benamar (záložník)

Návraty z hostování
Luboš Tusjak
Erik Puchel
Tomáš Weber
Eric Ramirez (připojí se v úterý nebo ve středu)

Nezapojili se do přípravy
Lukáš Budínský
Timotej Záhumenský
Lazar Djordjević
Benjamin Čolić
Bojan Letić
Martin Berkovec
Michal Faško
Tomáš Wágner

Další články