Čtvrtek 26.5. Filip
Menu

Změnil působiště Obránce Radek Látal jde ze Sigmy hostovat do Karviné

Obránce Radek Látal jde ze Sigmy hostovat do Karviné

foto: mfkkarvina.cz

20. 01. 2022 - 16:27

Prvoligový SK Sigma Olomouc má kádr užší o jednoho hráče. Obránce Radek Látal odchází na hostování do konce sezony do MFK Karviná. Opustil hanáckou výpravu na Maltě, připojil k týmu Karviné a v sobotu nad ránem odcestuje se Slezany na plánované soustředění do Turecka. Klub o tom informovaly na svých webech.

„Karviná o něj projevila zájem a my jsme si vyhodnotili, že to pro klub i pro něj může být přínosné. Chceme, aby měl pravidelné herní vytížení a to by mu hostování mělo nabídnout,“ řekl sportovní manažer SK Sigma Ladislav Minář.

„Jsem rád, že se podařilo transfer uskutečnit ještě před odletem na soustředění. Radek má všechny předpoklady, aby se mu u nás dařilo a v jarních bojích o záchranu nám pomohl,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Ve čtvrtek ráno se Látal odpojil od olomoucké výpravy na Maltě a už odpoledne se hlásil v Karviné. „Byl to náročný den. Ale jsem rád, že moje hostování se podařilo dotáhnout ještě před odletem na soustředění. Budu mít dost času kluky poznat, těším se na to. Fyzicky se cítím dobře, se Sigmou jsme makali a i teď na Maltě jsem odtrénoval dvě fáze,“ řekl Látal.

Čerstvě čtyřiadvacetiletý fotbalista má na svém kontě 44 ligových zápasů, ve kterých dvakrát skóroval. V podzimní části zasáhl pouze do šesti utkání, střelecky se prosadil proti Pardubicím při vysokém vítězství Sigmy 5:1! „Radek je pravý bek, výborně rychlostně vybavený. Jsem rád, že je tady a bude s námi na soustředění už od prvního dne,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Další články