Dnes:13°C

Zítra:13°C

Neděle 27.9. Jonáš
Menu

Přestup odchovance Sigmy Stoper Jaroslav Svozil jde z Opavy do Baníku

Stoper Jaroslav Svozil jde z Opavy do Baníku

foto: fcb.cz

24. 01. 2020 - 16:10

První zimní posilu získal FC Baník Ostrava. Z SFC Opava získal na přestup stopera Jaroslava Svozila (1993). Šestadvacetiletý odchovanec SK Sigma Olomouc podepsal v Ostravě víceletý kontrakt a ještě během pátku se vydá za týmem na Maltu. Baník to uvedl na svém wwebu.

Jednání mezi Baníkem, Opavou i hráčem přinesla dohodu, na jejímž základě se Jaroslav Svozil převléká do modrobílých barev. Baník ho vykoupil z platné smlouvy, kterou ve Slezském FC měl. „Jaroslava Svozila jsme dlouhodobě sledovali. Je to stoper v ideálním fotbalovém věku, s kvalitní rozehrávkou a jsme si jisti, že tímto transferem dochází k dalšímu zkvalitnění hráčského kádru. Jednání nebyla úplně jednoduchá, protože nebyli jsme jediní, kdo o něj měl zájem,” vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Olomoucký odchovanec, který má na kontě v první lize v dresu Sigmy a Opavy v 56 zápasů a jeden gól, sice už nestihl společný odjezd Baníku na soustředění, ale ještě v průběhu pátku se na Maltu přesune po vlastní ose. “Pokud cesta proběhne bez problémů a trenér se hned rozhodne ho poslat do hry, může už v sobotu nastoupit na Maltě v utkání proti Brnu. Povolení máme,” podotkl Marek Jankulovski.

„O Jardu Svozila byl dlouhodobý zájem. Obdrželi jsme na něj hned několik nabídek. Jednání byla dlouhá a náročná, ale chtěli jsme docílit spokojenosti všech stran. Baník vyhověl všem našim požadavkům,“ řekl sportovní manažer Slezského FC Alois Grussmann pro klubový web. V Opavě Svozil působil dva roky. „Opava mi toho dala hodně. Nabral jsem tady spoustu zkušeností, potkal jsem spoustu super lidí, na které nikdy nezapomenu. Z fotbalového i lidského hlediska mi to dalo strašně moc. Byly to nádherné dva roky v kariéře. Na Slezský FC budu mít jen výborné vzpomínky,“ řekl Jaroslav Svozil.

0 komentářů

Další články