Dnes:13°C

Zítra:12°C

Neděle 17.10. Hedvika
Menu

Parádní výkon Krajští hasiči obhájili titul

Krajští hasiči obhájili titul

30. 04. 2019 - 13:44

Stejně jako na posledních třech turnajích v letech 2009, 2015 a 2017 i letos získali titutl florbalového šampiona hasičských družstev hasiči z Moravskoslezského kraje. Ve finále, stejně jako před dvěma lety, porazil své kolegy od Plzně.

Dvoudenního turnaje v hale TJ Spartak Přerov se zúčastnilo sedm kvalitních týmů. HZS MSK porazil v tříčlenné skupině HZS Zlínského kraje 7:5 (další porážku 4:2 mu pak uštědřil v semifinále) a s týmem HZS Olomouckého kraje remizoval 5:5. Ve čtvrtfinále porazil 10:4 poslední tým ze druhé, čtyřčlenné skupiny – z generálního ředitelství HZS ČR.

Po vítězství nad HZS Zlín v semifinále (4:2) obhájil ve finále předloňské vítězství proti HZS Plzeňského kraje (5:2). Ve druhém semifinále porazil HZS Plzeňského kraje tým HZS Libereckého kraje 3:2. V boji o bronz porazil HZS Zlínského kraje tým HZS Libereckého kraje 5:2.
Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen s 16 brankami René Mikel z HZS Zlínského kraje, nejlepším brankářem byl „Kapr“ z HZS Plzeňského kraje. Celý turnaj se obešel bez vážnějšího zranění. Hrálo se 2x20 minut, pouze tříčlenná základní skupina 3x20 minut.
Za vítězný tým HZS MSK nastupovali: brankáři Jiří Hrček a Kamil Bubela, v poli Michal Gurný, Martin Gryč, Filip Michejda, Martin Both, Jakub Baca, Matěj Vojtovič, Lukáš Svoboda, Petr Šíbl, Filip Kapolka a Filip Kristek.

Další články