Dnes:14°C

Zítra:18°C

Úterý 4.10. František
Menu

Třináctka statečných Noví strážníci složili slib před ostravským primátorem

Noví strážníci složili slib před ostravským primátorem

foto: Město Ostrava

13. 07. 2019 - 14:00

Třináct strážníků Městské policie Ostrava složilo dnes dopoledne slavnostní slib před primátorem Tomášem Macurou.

Nováčci úspěšně ukončili závěrečnou zkouškou tříměsíční rekvalifikační kurz, potřebný k získání osvědčení strážníka. 

Uchazeči o povolání strážníka si v průběhu kurzu osvojili znalosti právních norem potřebných pro výkon budoucího povolání, seznámili se s nařízeními a vyhláškami města.

Součástí přípravy byly hodiny sebeobrany, taktická a střelecká příprava, základy kriminalistiky, psychologie, poskytování první pomoci.

Čekatelé se v rámci vzdělávání zapojili do výkonu služby, když v rámci několika směn v hlídce se zkušeným strážníkem získávali praktické poznatky.

Zkouškou a slibem pro strážníky proces vzdělávání nekončí. Každý měsíc budou absolvovat tzv. následný výcvik.

V jeho rámci se dozvědí novinky související se změnami zákonů, rozeberou události z praxe, vymění si zkušenosti z výkonu služby a podobně.

Primátor Tomáš Macura poblahopřál strážníkům k získání kvalifikace pro výkon služby v městské policii.

Považuji ostravskou městskou policii za jednu z nejlepších v rámci České republiky. Snažíme se pro vás i vaše kolegy vytvářet co nejlepší podmínky.

Rád bych zmínil, že občané Ostravy považují pocit bezpečí ve městě za jednu z nejdůležitějších hodnot. Vy budete takovými ambasadory pocitu bezpečí,“ řekl primátor města Tomáš Macura novým strážníkům.

Mezi třinácti novými strážníky je i Jan Misiarz.

Už dříve mne zajímalo, jak v Ostravě lidé žijí. Není mi to lhostejné. Mám Ostravu rád, narodil jsem se tady. Jsem také pravidelným dárcem krve a obdržel jsem i zlatou plaketu.

Říkal jsem si, že by nebylo špatné k tomu přidat ještě jinou prospěšnou činnost, a tak jsem se rozhodl stát se strážníkem městské policie. Chci lidem pomáhat a chránit je,“ řekl nový strážník Jan Misiarz.

Na veřejný pořádek v Ostravě nyní dohlíží 630 strážníků.

Další články