Dnes:13°C

Zítra:13°C

Neděle 27.9. Jonáš
Menu

V Hrabové vznikne nová cyklostezka

V Hrabové vznikne nová cyklostezka

foto: Pixabay

21. 01. 2020 - 15:00

V Hrabové se bude v ulici Na Rovince stavět nová cyklostezka, která propojí stávající trasy pro cyklisty v ulicích Podnikatelské a Krmelínské.

Nový úsek zvýší jejich bezpečnost, cyklisté už nebudou nuceni využívat komunikace s velkým podílem kamionové dopravy. Stavět se začne nejpozději letos na podzim. Stavba nové cyklistické stezky vznikne také díky společensky odpovědnému přístupu společnosti Tesco. 

„Naší snahou je síť cyklostezek v Ostravě a nejbližším okolí dále rozšiřovat a vzájemně propojovat, aby cyklisté jezdili přednostně po bezpečných stezkách a ne silnicích s hustým automobilovým provozem. Nově budované trasy slouží nejen k projížďkám, ale především k podpoře cyklodopravy jako zdravé a ekologické formy každodenních přesunů do zaměstnání a dalších aktivit.  Těch, kteří volí kolo jako alternativní dopravní prostředek, je v Ostravě čím dál více. Těší nás, že v tomto případě k vybudování cyklostezky pomůže i vstřícnost řetězce Tesco. Jde o příklad výborné spolupráce soukromé komerční sféry a města, která má přidanou hodnotu pro obyvatele i návštěvníky Ostravy,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

0 komentářů

Další články