Dnes:14°C

Zítra:18°C

Úterý 4.10. František
Menu

V Městské nemocnici Ostrava mají nový operační sál

V Městské nemocnici Ostrava mají nový operační sál

foto: Ostrava

25. 07. 2019 - 10:43

V Městské nemocnici Ostrava v pavilonu H3 je budován druhý operační sál pro oddělení ORL - Otorhinolaryngologii. Hotový bude do konce září. Zhotovitelem prací za 11,2 milionu korun včetně DPH je společnost 1. REALIZAČNÍ se sídlem v Ostravě. Nový operační sál vznikne na místě původního, který již neodpovídá současným náročným technickým a hygienickým požadavkům.

„Vybudování dalšího operačního sálu pro oddělení ušní, nosní, krční nám umožní provést vyšší počet plánovaných operačních výkonů, jak v lokální, tak i celkové anestézii. Objednací doby zejména k operacím štítné žlázy a nádorů příštítných tělísek jsou momentálně až čtyři měsíce. Po zprovoznění druhého operačního sálu se zkrátí na čtyři až šest týdnů. Během rekonstrukce můžeme očekávat zvýšený hluk a prašnost, naši práci budou ovlivňovat ale jen pár týdnů,“ uvedl ředitel MNO Petr Uhlig.

Ve druhém patře pavilonu H3 jsou prováděny stavební a dispoziční úpravy, součástí kterých je modernizace prostoru pro nový operační sál, prováděna je také výměna vnitřních rozvodů a instalací, osvětlovacích a otopných těles, povrchu podlah a stěn. Instalována bude nová vzduchotechnika a interiérové vybavení.

Náklady na realizaci stavby uhradí Fond pro rozvoj Městské nemocnice Ostrava.

 

V MNO bude po zprovoznění nového sálu pro ORL dohromady 17 operačních sálů, nejvíce - 4 má k dispozici oddělení chirurgie.

Další články