Dnes:13°C

Zítra:13°C

Neděle 27.9. Jonáš
Menu

Festival Slezská lilie Ostravské divadlo zahraje biblický muzikál před katedrálou

Ostravské divadlo zahraje biblický muzikál před katedrálou

12. 06. 2019 - 12:01

Letos bude NDM opět součástí víkendového festivalu Slezská lilie, a to v sobotu 15. června. Pouze pro jeden večer znovu nastuduje soubor operety/muzikálu úspěšné dílo Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť.

Soubor bude hrát a zpívat biblický příběh před katedrálou Božského spasitele v centru Ostravy, orchestr bude hrát z jeviště Divadla Jiřího Myrona. Režie Gabriela Petráková. Začátek ve 20:15 hodin a vstup je pro veřejnost volný. V roli Josefa vystoupí Roman Harok (foto), vypravěčku hraje a zpívá Vendula Příhodová, faraóna Tomáš Savka. Dále účinkují Peter Svetlík, Libor Olma, Tomáš Krpec, Adam Živnůstka a další.

Muzikál osvědčené dvojice Webber-Rice je jejich nejhranějším dílem v Británii a zaujal i publikum v Ostravě. V NDM mělo dílo s českými texty Michaela Prostějovského premiéru v říjnu 2012 a dočkalo se více než 50 vyprodaných repríz. Na repertoár jej divadlo s novou faraónovou písní i novým obsazením úspěšně vrátilo v roce 2016. Nyní se již nehraje, ale díky biblickému příběhu zapadá do projektu Slezské lilie a NDM, který vloni začal představením muzikálu Jesus Christ Superstar.

Hlavním hrdinou muzikálu pro sobotní večer je Josef, syn Jákobuv. Jákob však dává Josefovi přednost před ostatními syny. Dává mu různé dary, mezi kterými je i krásný pestrobarevný plášť. Bratrům to vadí a chystají se Josefa zabít při práci na poli. Ze studny, kam jej uvrhnou, je sice vysvobozen, ale dostává se do rukou egyptských obchodníků jako jejich otrok. V Egyptě slouží Josef Putifarovi, ale nechá se svést jeho manželkou a končí ve vězení.

Tam vyloží sny dvěma spoluvězňům a když se faraón dozví o jeho nadání vykládat sny, chce také jeden vyložit. Zjistí, že Egypt čeká sedm let úrody a sedm let hladomoru. Z Josefa udělá faraón svého rádce. Mezitím jeho bratři strádají hladem a hledají útočiště právě v Egyptě. Josef jim nabídne dostatek jídla. Vymyslí na ně past. Nejmladšímu bratrovi dá do pytle s obilím zlatý pohár a obviní ho, že ho ukradl. Jeho bratři se ho však zastanou a Josef pozná, že se změnili.

0 komentářů

Další články